pühapäev, 10. mai 2015

Tallinna Vene Muuseum

Paar kuud tagasi käisime oma vene keele rühmaga vaatamas Vene Muuseumi näitust Tallinna vanalinnas. Näituse nimi oli "Muinasjutulised kunstnikud Juri Vasnetsov ja Jelizaveta Vasnetsova". Näitus oli ühes toas ning seal olid peamiselt joonistused lasteraamatutesse ning ka mõned mänguasjad. 


Kuna giid rääkis palju vene keeles ning tugeva aktsendiga, siis oli näituse taustast raske aru saada.
Samuti olid pildid väikestele lastele ja mingit huvi selle kunstinäituse vastu ei tekkinud. Ootused ja lootud olid kõrgemad ning kohale jõudes oli pettumus. Kuigi tuleb tunnistada, et pildid on hästi tehtud, siis selline stiil mulle ei meeldi. 




Selle näituse juures oli minu jaoks ainuke huvitav ja tore asi see, et sai osadest tundidest ära. Mulle tundus see liiga arusaamatu ning pigem lastele mõeldud, mitte aga 17-aastastele.

Surm & ilu






17. aprillil käisime seoses kunstiajalooga terve klassiga KUMUs vaatamas kunstinäitust "Surm & ilu". Tuur toimus giidiga ning seega sai teada ka piltide tausta, ilma selleta oleks olnud tõenäoliselt väga raske aru saada fotode mõtetest. Kõik pildid seal olid gooti stiilis, mis mulle endale väga ei meeldinud, kuid oli siiski silmaringi avardav ning omamoodi huvitav. Lisaks polnud kunstinäitus mitte maalidega ega joonistustega, vaid oli fotokunst ehk kõik pildid olid digitaalselt tehtud.



Kõigepealt anti meile ülesanne kirjeldada ühte pilti või videot. Meie rühm sai video ning selle vaatamine viis kohe mugavustsoonist välja. Lühifilm oli väga graafiline ning palju oli kujutatud tapmist, kuid verd ei näidatud kordagi. Samuti olid vahepeal tagataustal raketid, mis kujutasid ette sõda.



Järgmiseks viidi meid vaatama ülejäänud kunstieksponaate.

Gottfrid Helnwein "Sõjakatastroofid"

Gottfried Helnwein "Kuldaeg 1" (Marilyn Manson)
Bändi Winny Puhhi esineja kostüüm ning büst esinemiselt Pariisi moeshowlt

Kunstinäitus oli huvitav kogemus, kuna see oli mulle väga vastukarva, sest selline gooti stiil mulle kohe kuidagi peale ei lähe ning on õõvastav. Kuid samas nägin selle ära ning oli ka paar huvitavat pilti ning eset, kuid tulevikus ma enam gooti stiilis näitusele ei läheks.

Vene muuseum

Vene muuseum oli suur mõisataoline hoone. Kollast värvi, valgete postidega. Kolmelt poolt oli ümbritsetud majadega ning muuseumi ees oli suur aed suurte väravatega. Hoovis oli midagi väikese pargi taolist, seal olid pingid, kus me ka istusime ja jalga puhkasime.
Nagu vanadel vene hoonetel kombeks, olid ka sellel uhked laed
See muuseum paistis eriliselt silma suurte maalidega. Ma polnud kunagi varem näinud nii suuri pilte ja veel nii palju


Lisaks jäi silma see, et suur osa maalidest olid seotud merega. Oli pilte laevadest, paatidest ning lihtsalt lainetest. 
Klassivend büstiga

Palju oli ka pronksist kujusi. Pea igas ruumis olid kas elusuuruses kujud või büstid erinevatest tähtsatest isikutest. 

Vene muuseum Peterburgis oli väga suur ja rohkete asjadega (400 000 eset), kuid midagi jäi puudu. Paljud toad olid tavalised ning sellele linnale kohased kullatud toad puudusid. Samuti külastasime muuseumit ka päeva lõpupoole ning väsimus sai võitu ja kõike jälgida ei jaksanud. Kindlasti huvitav koht mida külastada, kuid on ka huvitavamaid muuseume.

Mosaiigikirik

Venemaal olles käisime lisaks Ermitaažile ka mosaiigikirikus ning Vene muuseumis, kuidas viimasest räägin järgmises postituses.
Mosaiigikirik oli väljast punane ning tornide otstes olevad kuplid olid värvilised, mis nägid välja nagu kommid. Sees oli kirik, mis oli kaetud jumalateemaliste piltidega. Eriliseks tegi selle see, et tegu oli mosaiikidega. See tähendab seda, et kõik pildid olid kokku pandud väikestest kivikestest.
Klassivennad kiriku ees tantsimas


Laed olid väga kõrged, need olid samuti mosaiikidega kaetud


Kiriku altar




Mosaiigikiriku keskel oli samuti ka põrandal suur pilt, kuid millele oli keelatud peale minna. Sellest kahjuks pilti ei saanud, kuna kaamera sai ennem tühjaks kui selleks võimalus tekkis.
See koht pani mõtlema, kuidas kunagi suudeti nii suuri ja võimsaid asju teha, ja lisaks sellele on need sajandeid sellisena püsinud. Kindlasti on seda ka reustareeritud, kuid siiski on kõik hästi säilinud. See on üks kohtadest, kus kõik peaksid kindlasti ära käima.

Ermitaaž

24.aprillil 2015 käisime me klassiekskursioonil St.Peterburgis ning seal külastasime ka mitut kunstimuuseumi. Üks nendest oli Ermitaaž. Kindlasti oli see kunstimuuseumitest kõige meeldejäävam ja huvitavam. Suuruselt oli see massiivne, me jõudsime sellest läbi käia vaid väga väikese osa. Seal on erinevate kunstnike teoseid üle terve maailma, nagu näiteks Leonardo da Vinci, Vincent van Gogh ja Claude Monet.
Ermitaaž

See muuseum on külastamiste poole pealt maailmas 15. kohal ning sinna minnes saab aru, miks see nii on. Sealne arhitektuur ning kunst lummab esimesest silmapilgust. Eriti uhked on seal laed, sest nendega on kõvasti vaeva nähtud ning enamik neist on ka üle kullatud.


Olen Ermitaažis ka eelneval aastal käinud, kuid siis ei pannud ma seal eriti midagi tähele. Seega võtsin eesmärgiks kuulata ja vaadata rohkemaid asju. Kindlasti oli sel aastal seal vähem rahvast, kuna suvehooaeg pole veel alanud. Tänu sellele sai ka rohkem kunsti vaadata, sest ees polnud nii palju rahvast. Oli rahulik ning ka järjekorras ei pidanud seekord väga kaua seisma.


Peatrepp Ermitaažis



Kuigi kõike polnud võimalik läbi vaadata, sest meil oli vaid 2-3h aega seal olla, siis jäi ka palju asju nägemata. Sealne olemine oli väga huvitav ning silmaringi avardav, lisaks oli lahe olla nii massiivses ja uhkes kohas. Kui tekiks võimalus, siis külastaks seda kindlasti uuesti.